bip_logo

HOTEL PODR Boguchwała

podrtv1

YouTube
Uwaga Rolnicy! Przedłużony termin składania wniosków o płatności bezpośrednie. PDF Drukuj

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale informuje, że decyzją Komisji Europejskiej wydłużony został do 15 czerwca 2016 r. okres przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Przypominamy o wypełnianiu wniosków o przyznanie tych płatności wraz z załącznikami i składaniu ich w ARiMR.

Każdy rolnik, który ubiegał się o przyznanie płatności bezpośrednich w ubiegłym roku, otrzymał z Agencji wstępnie wypełniony tzw. wniosek spersonalizowany.  Rolnicy, którzy składają po raz pierwszy wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 r. mogą pobrać formularz z portalu internetowego Agencji. Należy jednak pamiętać, że dla każdej działki ewidencyjnej, nawet deklarowanej po raz pierwszy, do wniosku należy dołączyć załącznik graficzny z wrysowanymi działkami rolnymi.

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w biurach powiatowych ARiMR lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową, istnieje również możliwość wypełnienia e-wniosku.

Ośrodek jak co roku świadczy usługi w tym zakresie. Dlatego zapraszamy rolników do korzystania z naszych usług w siedzibach Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego oraz punktach gminnych.

Rolników którzy nie dopełnili jeszcze tych formalności prosimy o nieodkładanie złożenia wniosku na ostatni moment oraz niezwłoczny kontakt z doradcami.

 

 

wypełnianie wniosku 004

Zmieniony: środa, 04 maja 2016 11:13