PODBR
PODBR
PODBR
PODBR

Aktualności

Gryka, proso, samopsza – dopłaty

Jednym z celów działania rolno-środowiskowo-klimatycznego realizowanego w ramach PROW 2014-2020 jest ochrona różnorodności biologicznej. Służyć ma temu szczególnie Pakiet 6. (...)

eDWIN

27.04.2022
Projekt eDWIN - uruchomienie strony internetowej

Projekt eDWIN - uruchomienie strony internetowej

​​​​​​​Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale jest partnerem realizowanego pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi projektu pod nazwą „Internetowa (...)

Siew kukurydzy

Kolejny bardzo pracowity dzień na Polu Doświadczalnym za nami.

Konkursy

25.04.2022
Rusza kolejna edycja konkursu AGROLIGA

Rusza kolejna edycja konkursu AGROLIGA

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu AgroLiga 2022. Na szczeblu wojewódzkim organizowany jest on przez (...)

Będzie zielono…

Pracownicy Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego wraz z firmą Sowul & Sowul Sp. z o.o. polskim producentem materiału siewnego traw (...)

eDWIN

21.04.2022
Wirtualne gospodarstwo - praktyczny pomocnik rolników w ramach platformy eDWIN

Wirtualne gospodarstwo - praktyczny pomocnik rolników w ramach platformy eDWIN

Ostrzeżenia przed załamaniem pogody, szkodnikami i zagrożeniami na polu, szybki kontakt z doradcą rolniczym oraz porady, kiedy i w jakiej (...)

Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej – termin naboru przedłużony do 31 maja 2022 r.

Termin naboru wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie (...)

Ogórek – jedno z najczęściej uprawianych warzyw

Ogórek jest jednym z warzyw najczęściej wysiewanych w naszych ogródkach. Pielęgnacja jego nie jest zbyt skomplikowana i za niewielki trud (...)

Dopłaty do międzyplonów

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, realizowane jest działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne, które ma za zadanie promowanie praktyk przyczyniających (...)

Rolnictwo zrównoważone – zasady realizacji

Istotą działania rolno-środowiskowo-klimatycznego, realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, jest promowanie praktyk przyczyniających się do zrównoważonego (...)

Dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW: coraz mniej czasu na złożenie wniosku

Trwa przyjmowanie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok. Do 11 kwietnia przesłało je blisko 160 (...)

Wielkanoc na Podkarpackim Bazarku

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował tym razem dwie edycje Wielkanocnego Podkarpackiego Bazarku. Pierwsza odbyła się tradycyjnie w Boguchwale w sobotę (...)

Wielkanocne szaleństwo na Podkarpackim Bazarku w Boguchwale

9 Kwietnia przed budynkiem Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbył się Wielkanocny Podkarpacki Bazarek.

Wielkanocny Podkarpacki Bazarek

Pomimo deszczowej pogody na naszym bazarku pojawiało się coraz więcej osób.

Konferencje

07.04.2022
Drób wodny i grzebiący w chowie przydomowym

Drób wodny i grzebiący w chowie przydomowym

Rolnicy zainteresowani przydomowym chowem i hodowlą drobiu mogli uczestniczyć 22 marca w seminarium, które odbyło się w formie on-line. Skorzystało (...)

REALIZACJA WYMOGÓW PAKIETÓW PRZYRODNICZYCH

Łąki i pastwiska stanowią środowisko życia dla wielu charakterystycznych dla nich cennych gatunków roślin i zwierząt. Warunkiem przetrwania tych organizmów (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info