PODBR
PODBR
PODBR
PODBR

Aktualności

Wydarzenia

07.09.2022
Kulinarna „Bitwa Regionów” w Kolbuszowej

Kulinarna „Bitwa Regionów” w Kolbuszowej

Gmina Kolbuszowa obchodziła 28 sierpnia święto kłosa. Uroczystość dożynkowa została podzielona na dwie części. Pierwsza część odbyła się w kolbuszowskim (...)

Studia podyplomowe pn. „Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych dla absolwentów nierolniczych studiów wyższych”

Uprzejmie informujemy, iż trwa rekrutacja na studia podyplomowe pn. „Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych dla absolwentów nierolniczych studiów wyższych” (październik (...)

Inne

06.09.2022
Jak to się robi we Włoszech

Jak to się robi we Włoszech

Od 27 czerwca do 2 lipca grupa z Polski zainteresowana procesem tworzenia gospodarstw opiekuńczych wzięła udział w wyjeździe studyjnym pn. (...)

„Identyfikacja i promocja żywności wysokiej jakości szansą dla lokalnych producentów”

Partner KSOW: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „POLSKA EKOLOGIA” z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Lubelskim Ośrodkiem (...)

Konkursy

05.09.2022
Serdecznie zapraszamy podkarpackich pszczelarzy do udziału w konkursie  „Smaki podkarpackich miodów”

Serdecznie zapraszamy podkarpackich pszczelarzy do udziału w konkursie „Smaki podkarpackich miodów”

Konkurs organizowany jest w ramach XVII Jesiennej Giełdy Ogrodniczej połączonej z Podkarpackim Świętem Winobrania, VI Ogólnopolską Wystawą Królików, III Ogólnopolską (...)

Szkolenie w „Ziołowym Zakątku”

Od 23 do 24 sierpnia w Korycinach na Podlasiu odbyło się szkolenie pt. „Uprawa ziół i wykorzystanie ziół dziko (...)

Podkarpackie wspiera bioróżnorodność

W tym roku Samorząd Województwa Podkarpackiego już po raz ósmy przystępuje do realizacji zadań w ramach kampanii edukacyjnej pn.: „Rola (...)

XXI Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej

W dniach 27-28 sierpnia 2022 roku odbyło się XXI Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej, Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego, Regionalny Czempionat (...)

XXII Dożynki Województwa Podkarpackiego

W dniu 28 sierpnia 2022 r. w Osobnicy odbyły się XXII Dożynki Województwa Podkarpackiego, których patronat honorowy objął Prezydent RP (...)

Jużyna – podwieczorek dla żniwiarzy

Wydarzenie pod nazwą „Jużyna – podwieczorek dla żniwiarzy” powoli staje się kolejną cykliczną uroczystością w powiecie dębickim. Organizatorem i pomysłodawcą (...)

bydło

30.08.2022
Upał w oborze – stres cieplny u krów

Upał w oborze – stres cieplny u krów

Wysokie temperatury, które utrzymują się już od dłuższego okresu czasu mogą skutkować kłopotami w hodowli zwierząt. Bardzo wrażliwe na upały (...)

Spadź i jej wytwórcy

Parne i obfitujące w wilgoć lato, sprzyja powstawaniu spadzi. Właśnie o tej porze roku powstaje ta lepka, wodnista ciecz, którą (...)

Rejestr działalności rolnośrodowiskowej

Rolnicy, którzy realizują zobowiązanie rolno-środowiskowo-klimatyczne lub ekologiczne w ramach PROW 2014-2020 mają obowiązek prowadzenia na bieżąco rejestru działalności rolnośrodowiskowej lub (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info