PODBR
PODBR
PODBR

Aktualności

Wsparcie

23.12.2022
Poddziałanie 4.1.2 Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych

Poddziałanie 4.1.2 Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych

Zgodnie z aktualnym harmonogramem planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020, opublikowanym przez ARiMR, w 2023 roku planowane są dwa (...)

Zarządzanie gospodarstwem rolnym z uwzględnieniem orientacji rynkowej

Orientacja rynkowa to ukierunkowanie przedsiębiorcy na działania zmierzające do zrozumienia potrzeb odbiorcy i ich zaspokajaniu w sposób lepszy niż czynią (...)

Konkursy

23.12.2022
Film o finalistach XXII edycji

Film o finalistach XXII edycji "Sposobu na Sukces"

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie przygotowało film pod tytułem: "Prezentacja laureatów XXII edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na sukces na najlepsze (...)

Wpływ informacji rynkowej oraz tendencji kształtowania się cen na podejmowanie decyzji produkcyjnych w gospodarstwie

Działalność gospodarcza w warunkach rynkowych wiąże się z ponoszeniem ryzyka, rozumianego jako niebezpieczeństwo nieosiągnięcia zamierzonych celów. Również w procesie produkcji (...)

Podsumowanie Świątecznego Bazarku w formie krótkiego filmiku

Za nami kolejna już świąteczna edycja Podkarpackiego Bazarku!

Organizacja i planowanie pracy w gospodarstwie z wykorzystaniem innowacji na poziomie gospodarstwa

W ostatnich kilkunastu latach bardzo popularnym, często powtarzanym słowem jest „innowacja”. Jest to pojęcie szerokie, odnoszące się do wszystkich sfer (...)

Wesołych Świąt!

Szanowni Państwo! Prawdziwie wesołych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych rodzinnego ciepła, spokoju w sercu i wszelkiej radości oraz Nowego Roku spełniającego marzenia, (...)

Spis zwierząt do 31 grudnia!

Przypominamy, że rolnicy, którzy posiadają zwierzęta gospodarskie są zobowiązani do przeprowadzenia ich spisu co najmniej raz w roku. Należy dopełnić (...)

Zorganizujemy Krajowe Dni Pola po wielkopolsku – porządnie i jak najlepiej

Jesteśmy świadomi tego, że przed nami jeszcze dużo pracy, ale jednocześnie jestem spokojny, że dobrze ją wykonamy, a Krajowe Dni (...)

Podatek rolny i leśny

Wraz z nowym rokiem każde gospodarstwo rolne otrzyma nowy nakaz płatniczy na podatek rolny i leśny w związku z tym (...)

Koniunktura w rolnictwie – wyniki na podstawie prowadzonej ankietyzacji

Od 1994 r. Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej bada tendencje zachodzące w polskim rolnictwie. Są one prezentowane za pomocą (...)

UWARUNKOWANIA PRAWNE PROWADZENIA AGROTURYSTYKI I TURYSTYKI WIEJSKIEJ

Agroturystyka to forma turystyki obejmująca różnego rodzaju usługi świadczone na terenach wiejskich, począwszy od zakwaterowania, poprzez częściowe lub całodniowe wyżywienie, (...)

Regionalne smakołyki na świąteczne biesiadowanie

W sobotę (17.12.2022r.) odbyła się świąteczna edycja Podkarpackiego Bazarku, cieszącego się niesłabnącą popularnością. W wydarzeniu wzięło udział setki osób, natomiast samych (...)

eDWIN

15.12.2022
Platforma doradcza eDWIN ze Złotym Medalem!

Platforma doradcza eDWIN ze Złotym Medalem!

Platforma doradcza eDWIN, której pomysłodawcą jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, została nagrodzona Złotym Medalem Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich. (...)

Podkarpacki Bazarek ma rok

W listopadzie minął rok odkąd Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego wyszedł z nową inicjatywą skierowaną do podkarpackich rolników i stworzył Podkarpacki (...)

Zmiany w zasadach rejestrowania i znakowania zwierząt

Ustawa z 4 listopada 2022 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt zastąpi tę z 2 kwietnia 2004 r. Zmiany (...)

EUROPEJSKI FUNDUSZ MORSKI, RYBACKI I AKWAKULTURY (EFMRA)

EUROPEJSKI FUNDUSZ MORSKI, RYBACKI I AKWAKULTURY (EFMRA)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info