PODBR
PODBR
PODBR

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego

Jak co roku, od 1 lutego rolnicy mogą składać do urzędów gmin wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w paliwie (...)

Konferencje

07.02.2022
Unijny komisarz do spraw rolnictwa w Boguchwale

Unijny komisarz do spraw rolnictwa w Boguchwale

Janusz Wojciechowski, unijny komisarz do spraw rolnictwa, spotkał się 5 lutego z rolnikami w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. (...)

KGW na CITo! Szkolenia internetowe dla Kół Gospodyń Wiejskich!

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza do udziału w webinariach pn. „KGW na CITo!”. Jest to cykl 32 szkoleń dla (...)

Porównanie plonowania nowych odmian ziemniaka – PDO

Przy dynamicznie zmieniających się przepisach prawnych we współczesnym rolnictwie, odmiana jest uznawana za jeden z głównych czynników warunkujących wzrost produkcji (...)

Konkursy

01.02.2022
Nagroda dla Podkarpackich Wiadomości Rolniczych

Nagroda dla Podkarpackich Wiadomości Rolniczych

W ramach konkursu AgroKlasa ODR 2021, rozgrywanego na łamach magazynu AGRO – Podkarpackie Wiadomości Rolnicze wydawane przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa (...)

Spotkanie z Panem Januszem Wojciechowskim- Komisarzem UE ds. rolnictwa, nt. "Wspólna Polityka Rolna"

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z Panem Januszem Wojciechowskim komisarzem UE ds. rolnictwa nt. "Wspólna Polityka Rolna", (...)

Osłony płaskie na plantacjach malin owocujących na pędach jednorocznych

W uprawach ogrodniczych, a także niektórych rolniczych (np. w uprawie ziemniaków wczesnych) wykorzystywane są osłony płaskie pod postacią agrowłókniny.

Konkursy

28.01.2022
REGULAMIN KONKURSU pn. „My i RYBY - jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki  zmienił otoczenie wokół nas“

REGULAMIN KONKURSU pn. „My i RYBY - jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas“

Informujemy, że nastąpiła zmiana regulaminu konkursu w zakresie przesunięcia terminu nadsyłania prac konkursowych - do 21 lutego 2022 r.

eDWIN

27.01.2022
Szkolenia w ramach projektu eDWIN

Szkolenia w ramach projektu eDWIN

W okresie od 17 do 24 stycznia br. zorganizowanych zostało, z zachowaniem wszystkich wymagań sanitarnych, 6 jednodniowych szkoleń stacjonarnych w (...)

Rolniczy handel detaliczny – będzie łatwiej

19 stycznia 2022 r. Prezydent RP podpisał ustawę z 15 grudnia 2021 r. w sprawie prowadzenia przez rolników rolniczego handlu (...)

Dziczyzna – królowa mięs

Coraz więcej ludzi docenia i poszukuje jedzenia bez konserwantów, polepszaczy smaku i wszelkich dodatków. Uznaniem cieszy się żywność, która nie (...)

Ostatnie dni na ubieganie się o wsparcie na małe przetwórstwo i RHD

46 wniosków opiewających na kwotę 8,2 mln zł zarejestrowano na razie w ARiMR, w trwający jeszcze tylko do 28 stycznia (...)

Niewiele czasu zostało na rozliczenie wydatków przez KGW

Dotychczas do ARiMR trafiło blisko 4 tys. sprawozdań z wydatków poniesionych w 2021 roku przez koła gospodyń wiejskich na działalność (...)

Zakupy prosto od rolników na Podkarpackim Bazarku

W sobotę, 15 stycznia, przed Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbył się już po raz trzeci Podkarpacki Bazarek.

PODKARPACKIE WIADOMOŚCI ROLNICZE - STYCZEŃ 2022

PODKARPACKIE WIADOMOŚCI ROLNICZE - STYCZEŃ 2022

Konkursy

03.01.2022
INFORMACJA O ROZSTRZYGNIĘCIU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FILMOWEGO PN.: „ŚWIAT SIĘ KRĘCI WOKÓŁ WSI”

INFORMACJA O ROZSTRZYGNIĘCIU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FILMOWEGO PN.: „ŚWIAT SIĘ KRĘCI WOKÓŁ WSI”

Zakończył się ogólnopolski Konkurs filmowy pn.: „Świat się kręci wokół wsi”. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał nagrody i wyróżnienia (...)

Tylko do 31 grudnia KGW mają czas na wydanie środków na prowadzenie działalności statutowej, a wydatki muszą rozliczyć do końca stycznia.

Panie z kół gospodyń wiejskich otrzymały w tym roku z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa blisko 55,9 mln zł na (...)

Ekonomika

30.12.2021
Koniunktura w rolnictwie w 2021 roku

Koniunktura w rolnictwie w 2021 roku

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale współpracuje z Instytutem Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej, który prowadzi od wielu lat systematycznie (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info