PODBR
PODBR
PODBR
PODBR

Aktualności

Inne

18.08.2022
Podziękowanie za plony

Podziękowanie za plony

Delegacja pracowników Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego wraz z zastępcą dyrektora Ośrodka panią Janiną Kamińską wzięła udział 15 sierpnia w uroczystości (...)

Studia podyplomowe pn. Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych dla absolwentów nierolniczych studiów wyższych.

Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w studiach podyplomowych, wszystkich chętnych absolwentów nierolniczych studiów (...)

W niedzielę, 7 sierpnia, w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej (gm. Lubaczów) rozpoczął się finał tegorocznego Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Każdego roku, w trakcie festiwalowych dni w różnych zakątkach ziemi lubaczowskiej i całego Podkarpacia odbywają się koncerty, wielka biesiada kresowa (...)

pszczoły

04.08.2022
Czerniawka spadziowa – choroba pokarmowa pszczół

Czerniawka spadziowa – choroba pokarmowa pszczół

Pożytki spadziowe występują obficie od maja nawet do września. Trudno jednoznacznie określić termin wystąpienia spadzi, ponieważ jest to ściśle powiązane (...)

Ważna informacja! Fundusz Gwarancji Rolnych (FGR)

Informujemy, ze zwiększony został poziom dopłat do oprocentowania kredytów obrotowych z gwarancją FGR do 5 %. Zmiana obowiązuje do 31 (...)

Konkursy

01.08.2022
XXIV. edycja Wielkiego Konkursu dla rolników organizowanego przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze.

XXIV. edycja Wielkiego Konkursu dla rolników organizowanego przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze.

Polskie Wydawnictwo Rolnicze po roku przerwy spowodowanej pandemią, postanowiło wrócić do tradycji i ponownie zorganizować wielki konkurs dla swoich Czytelników. (...)

bydło

27.07.2022
Upał w oborze – stres cieplny u krów

Upał w oborze – stres cieplny u krów

Wysokie temperatury, które utrzymują się już od dłuższego okresu czasu mogą skutkować kłopotami w hodowli zwierząt. Bardzo wrażliwe na upały (...)

Wyniki plonowania odmian roślin uprawnych na polu doświadczalnym PODR w Boguchwale w 2022 r.

Plonowanie rzepaku ozimego W dniu 21.07.2022r. dokonano zbioru poletek rzepaku ozimego. Każda odmiana uprawiana była w takiej samej technologii. Powierzchnia poletka (...)

pszczoły

26.07.2022
Spadź i jej wytwórcy

Spadź i jej wytwórcy

Parne i obfitujące w wilgoć lato, sprzyja powstawaniu spadzi. Właśnie o tej porze roku powstaje ta lepka, wodnista ciecz, którą (...)

Wydarzenia

26.07.2022
Ekologia w rolnictwie

Ekologia w rolnictwie

W dniu 12 sierpnia 2022r. o godz. 14.00 w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Boguchwale odbędzie się seminarium (...)

FarmDroid FD20 – innowacyjny robot do siewu i odchwaszczania

14 lipca 2022 r. w Hodowli Roślin Kalinowa, która jest firmą zajmującą się głównie uprawą ziemniaków, warzyw, kwalifikowanego ziarna zbóż (...)

XXI Wojewódzka Wystawa – Aukcja Ogierów Zimnokrwistych

Zapraszamy na XXI Wojewódzką Wystawę – Aukcję Ogierów Zimnokrwistych, która po raz pierwszy będzie organizowana w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego (...)

zboża

14.07.2022
Poplony ścierniskowe

Poplony ścierniskowe

Ze względu na bardzo duży udział zbóż w strukturze zasiewów w wielu gospodarstwach istnieje problem niewłaściwego następstwa roślin. W praktyce, (...)

świnie

13.07.2022
ASF – formy pomocy

ASF – formy pomocy

Afrykański pomór świń (ASF) jest chorobą wirusową, na którą podatne są dziki oraz świnie domowe, a śmiertelność sięga do 100%. (...)

pszczoły

13.07.2022
Warroza atakuje

Warroza atakuje

Warroza to choroba pszczół wywołana przez roztocza Varroa destructor, w Polsce pojawiła się na początku lat osiemdziesiątym XX wieku i (...)

Wsparcie dla rolników na ochronę przed ASF i dla spółek wodnych lub ich związków na zapobieganie podtopieniom

Od 7 lipca 2022 r. do 2 września 2022 r. trwa nabór w ramach poddziałania 5.1 Wsparcie inwestycji w środki (...)

Wydarzenia

09.07.2022
Ostatni moment na zakupy na Podkarpackim Bazarku!

Ostatni moment na zakupy na Podkarpackim Bazarku!

Serdecznie zapraszamy wszystkich smakoszy zdrowej żywności, a także miłośników kwiatów, ozdobnych krzewów i roślin na tradycyjny Podkarpacki Bazarek.

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info