PODBR
PODBR
PODBR

Aktualności

Razem dla Ukrainy

Rosyjska napaść na Ukrainę niesie śmierć, zniszczenie i cierpienie milionów niewinnych ludzi. Wszystkich nas stawia przed ogromną próbą człowieczeństwa. We wspólnej (...)

Pomoc dla utrzymujących lochy i prosięta – nabór wniosków trwa, a ARiMR wypłaca już wsparcie

Wnioski o wsparcie hodowcy loch i prosiąt, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku (...)

Konkursy

23.03.2022
Podziel się swoim „SPOSOBEM NA SUKCES”

Podziel się swoim „SPOSOBEM NA SUKCES”

Rusza XXII edycja konkursu „SPOSÓB NA SUKCES”, którego celem jest wyróżnianie i promowanie najciekawszych przedsięwzięć związanych z przedsiębiorczością, które przyczyniają (...)

Dlaczego warto wapnować?

Dlaczego jeden z najstarszych zabiegów agrotechnicznych jest wciąż aktualny i tak ważny? Kiedyś uprawa na roli była bardziej „na oko” (...)

Wapnowanie gleb ważnym zabiegiem agrotechnicznym

Rośliny do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują energii (słońce), wody, a także substancji pokarmowych z gleby i powietrza. Zdecydowaną większość (...)

STOSOWANIE ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN

Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina:

150 tys. zł premii dla młodych rolników: 31 marca rozpoczyna się kolejny nabór wniosków

O 150 tys. zł na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania będzie się można starać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 31 (...)

Alternatywne kierunki w uprawie roślin jagodowych

Polska jest znaczącym producentem owoców jagodowych w Unii Europejskiej, takich jak: truskawka, malina, borówka wysoka, porzeczka czarna, a także aronia (...)

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego świadczy usługi w zakresie wypełniania wniosków o dopłaty bezpośrednie

15 marca ARiMR rozpoczęła przyjmowanie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW. Główną zmianą w tegorocznym naborze jest wprowadzenie (...)

Podkarpacki bazarek włączył się w pomoc uchodźcom

Wiosenna edycja bazarku, mimo dużego mrozu, przyciągnęła ponad 100 wystawców i tłum kupujących. Wybór towaru był ogromny, m.in.: doskonałe wędliny, (...)

Wypalanie traw jest karalne

Wypalanie traw bardzo szkodzi środowisku oraz stanowi zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Co roku na przełomie zimy i wiosny dochodzi (...)

Modernizacja gospodarstw: dwa nabory wniosków w jednym terminie

Od 29 marca 2022 r. będzie się można ubiegać o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych” w dwóch obszarach – (...)

35,5 mln zł pomocy dla pszczelarzy – zapowiedź naboru

Od 1 kwietnia do 31 maja 2022 r. o dodatkowe środki finansowe będą się mogli ubiegać hodowcy pszczół. To już (...)

Konkursy

04.03.2022
Trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Wartościowe nagrody, niezapomniane emocje, nowo zawarte przyjaźnie – to wszystko i jeszcze więcej czeka na Was podczas wyjątkowego święta Kół (...)

zboża

04.03.2022
Przygotować siew pszenicy jarej

Przygotować siew pszenicy jarej

Pszenica jara jest zbożem umożliwiającym produkcję ziarna o wysokich parametrach jakościowych, ale ma duże wymagania środowiskowe i agrotechniczne, czyli jest (...)

ZASZCZEP PUPILA, TO TYLKO CHWILA!

Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie jest obowiązkowe!

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info