PODBR
PODBR
PODBR

Aktualności

Strategia Polska Wołowina 2030

W imieniu Rady Sektora Wołowiny udostępniamy Państwu poniższe informacje dotyczące prac nad Strategią Polska Wołowina 2030.

Zielarstwo

19.07.2023
Bogactwo ziół

Bogactwo ziół

Zioła są roślinami o niezwykle wysokich właściwościach leczniczych, aromatycznych i smakowych.

Wydarzenia

18.07.2023
Już 5 sierpnia kolejna edycja Podkarpackiego Bazarku!

Już 5 sierpnia kolejna edycja Podkarpackiego Bazarku!

Tym razem wakacyjna i wyjątkowa, bo od godziny 12.00 do 17.00! Kupisz u nas smaczne i zdrowe produkty bezpośrednio od podkarpackich (...)

Posiedzenie Podkarpackiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego

Ustalanie doboru odmian do doświadczeń PDO realizowanych na terenie województwa to jedno z podstawowych zadań realizowanych przez Wojewódzkie Zespoły PDO. (...)

Inwestycje leśne i zadrzewieniowe - nabór wniosków do 31 lipca

Do 31 lipca 2023 roku trwają nabory wniosków w ramach czterech interwencji dotyczących inwestycji leśnych lub zadrzewieniowych. Są one finansowane (...)

Wakacyjny numer „Podkarpackich Wiadomości Rolniczych"!

A w nim m.in.: najlepsze podkarpackie produkty, sposoby na pyszną i zdrową cukinię, a także wywiad z właścicielem „Boskiego Źródła"

Broszury

17.07.2023
Monitoring agrofagów

Monitoring agrofagów

Produkcja zdrowej, bezpiecznej żywności w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego jest głównym zadaniem współczesnego rol­nictwa. Bardzo istotnym elementem produkcji żywności (...)

Nowa linia kredytowa dla rolników na utrzymanie płynności finansowej (UP)

W dniu 13 lipca 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępni współpracującym bankom limit akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do oprocentowania kredytów (...)

pszczoły

13.07.2023
Miód i jego cudowne właściwości

Miód i jego cudowne właściwości

Miody są nie tylko słodkim dodatkiem do naszego jedzenia, ale również posiadają wiele korzystnych właściwości zdrowotnych.

,,Koralowe” zaprasza

Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Koralowe” usytuowane jest w przepięknej, niezwykle malowniczej części Pogórza Dynowskiego, w miejscowości Cierpisz - oddalonej od Łańcuta w (...)

Zielarstwo

07.07.2023
Zioła fotouczulające

Zioła fotouczulające

Prawdziwą skarbnicą najwartościowszych leków są łąki, pastwiska, miedze i ugory. Występują tam w dużej obfitości rośliny, które przez współczesną medycynę (...)

Wydarzenia

06.07.2023
Jagodowe specjały

Jagodowe specjały

„Jagodowe specjały" to wydarzenie organizowane w Dzikowcu (powiat kolbuszowski) corocznie od 16 lat, w pierwszą niedzielę lipca.

Wsparcie

05.07.2023
Wsparcie dla producentów pszenicy lub gryki, którzy sprzedali je po 14 kwietnia – będzie zmiana w naborze

Wsparcie dla producentów pszenicy lub gryki, którzy sprzedali je po 14 kwietnia – będzie zmiana w naborze

Trwa nabór wniosków od producentów pszenicy lub gryki, którzy sprzedali ziarno po 14 kwietnia 2023 r. Zgodnie z zapowiedzią Roberta (...)

Wsparcie

05.07.2023
Dopłaty do nawozów - zmiany terminów

Dopłaty do nawozów - zmiany terminów

Do 31 lipca 2023 r., a nie jak pierwotnie planowano do 14 lipca 2023 r., ma potrwać nabór wniosków o (...)

Świadczenie dla sołtysa – już można składać wnioski

Od 1 lipca 2023 r. można składać wnioski o świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa. Świadczenie to mogą uzyskać (...)

Ekologia

03.07.2023
Pracownia demonstracyjna Odnawialnych Źródeł Energii w Boguchwale

Pracownia demonstracyjna Odnawialnych Źródeł Energii w Boguchwale

Podczas IV Dnia Pola odbyło się uroczyste otwarcie pracowni demonstracyjnej Odnawialnych Źródeł Energii, zrealizowanej w ramach zadania „Wykorzystanie Odnawialnych Źródeł (...)

Różeniec górski – złoty korzeń

Stres, zmęczenie, narastające tempo życia stały się naszą codziennością. I chociaż zdajemy sobie sprawę, jak bardzo destrukcyjny wpływ mają na (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info