Bluszczyk kurdybanek - małe ziele, które może wiele

Większość z nas traktuje Bluszczyk kurdybanek jako uciążliwy chwast i usiłuję się go pozbyć ze swoich ogrodów. A to błąd. (...)

Jak i kiedy ciąć jabłonie w sadzie tradycyjnym

We współpracy z Arboretum w Bolestraszycach, 17 kwietnia zorganizowany został pokaz cięcia historycznych odmian drzew owocowych. Eksperci, którzy od lat (...)

Zapraszamy na bezpłatny pokaz cięcia dawnych odmian drzew owocowych

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale wraz z Arboretum i Zakładem Fizjografii w Bolestraszycach zapraszają wszystkich pasjonatów i właścicieli sadów (...)

Ankieta o zimowych stratach rodzin pszczelich 2023/2024

Pszczoły odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie, zapewniając zapylanie wielu roślin, w tym roślin uprawnych. W ostatnich latach obserwuje się (...)

Przyszła wiosna... czas zadbać o formę na lato!

Kalendarzowa wiosna zaczęła się 21 marca, ale nie oznacza to natychmiastowej poprawy warunków pogodowych. Pomimo tego, że marzec nie zawsze (...)

Zasady przeciwdziałania i adaptacji do zmian klimatu na poziomie gospodarstwa

Rolnictwo wpływa na klimat, a zmiany klimatu mają wpływ na rolnictwo. Rodzaj prowadzonej działalności – uprawa dominująca, w bardzo dużej (...)

Działania prośrodowiskowe w Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej

Ze względu na wpływ rolnictwa na środowisko naturalne w Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 przewidziano specjalne wsparcie (...)

Szkolimy z OZE

Na Polu doświadczalnym PODR w Boguchwale 6, 7 i 11 marca w pracowni demonstracyjnej OZE odbyły się szkolenia w zakresie (...)

Zalecenia Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dla kupujących żywność pochodzenia zwierzęcego wyprodukowaną przez podmioty nadzorowane przez Inspekcję Weterynaryjną

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info