Zasady przeciwdziałania i adaptacji do zmian klimatu na poziomie gospodarstwa

Rolnictwo wpływa na klimat, a zmiany klimatu mają wpływ na rolnictwo. Rodzaj prowadzonej działalności – uprawa dominująca, w bardzo dużej (...)

Działania prośrodowiskowe w Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej

Ze względu na wpływ rolnictwa na środowisko naturalne w Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 przewidziano specjalne wsparcie (...)

Szkolimy z OZE

Na Polu doświadczalnym PODR w Boguchwale 6, 7 i 11 marca w pracowni demonstracyjnej OZE odbyły się szkolenia w zakresie (...)

Zmiany w płatnościach ekologicznych

Ze względu na specyfikę rolnictwa ekologicznego, jego korzystny wpływ na środowisko oraz zwiększoną pracochłonność i niższe plony ten system gospodarowania (...)

Podprzemyskie gospodarstwo ekologiczne najlepszym na Podkarpaciu

W lipcu 2023 r. komisja konkursowa powołana przez Dyrektora PODR w Boguchwale, w której skład wchodzili przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiej (...)

Od dziecka w zgodzie z naturą

W Woli Roźwienickiej państwo Pelcowie prowadzą przeszło 36-hektarowe gospodarstwo, które w konkursie na „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie podkarpackim” zajęło (...)

Gospodarstwo ekologiczne - zasady przestawiania i prowadzenia, niezbędna dokumentacja

Rolnictwo ekologiczne to najbardziej prośrodowiskowa metoda produkcji rolnej. Obecnie jest trendem światowym, co wyraźnie zaznaczyła Komisja Europejska zarówno w strategii (...)

I Ogólnopolska Debata „Nasza Ziemia, Nasza Wspólna Przyszłość”

W dniu 5 grudnia br. w budynku szkoły WSIiZ w Kielnarowej, odbyła się szczególna dla działu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony (...)

Obszary chronione w województwie podkarpackim

Obszary o szczególnych walorach przyrodniczych prawnie chronionych zajmują 801,6 tys. ha, co stanowi 44,9% powierzchni województwa.

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info