Odpady w gospodarstwie rolnym

Rolnictwo, podobnie jak każdy dział gospodarki korzystający z zasobów naturalnych środowiska, wpływa na nie zarówno w sposób pozytywny i negatywny.

„Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie podkarpackim” - przegląd gospodarstw (fotorelacja)

Wyzwania rolno-środowiskowo-klimatyczne w rolnictwie - szkolenie w PODR

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego rozpoczęło się bezpłatne, trzydniowe szkolenie dla doradców rolniczych.

Pracownia demonstracyjna Odnawialnych Źródeł Energii w Boguchwale

Podczas IV Dnia Pola odbyło się uroczyste otwarcie pracowni demonstracyjnej Odnawialnych Źródeł Energii, zrealizowanej w ramach zadania „Wykorzystanie Odnawialnych Źródeł (...)

Domki dla owadów pożytecznych

Obserwujemy coraz większą śmiertelność pożytecznych owadów. Wiele gatunków zmniejszyło swoją liczebność, a jak wiemy, owady mają ogromny - jeżeli nie (...)

Cenne, stare sady

Sady z tradycyjnymi odmianami drzew owocowych są ważnym elementem krajobrazu. Stare odmiany drzew owocowych posiadają naturalną odporność na mróz, szkodniki (...)

Dlaczego warto zaprosić jeże i nietoperze do naszego ogrodu?

Zwierzęta te są naszymi sprzymierzeńcami - zjadają większość szkodników ogrodowych. W skład diety jeża wchodzą uciążliwe ślimaki i turkucie podjadki, (...)

Realizacja zobowiązania Bioróżnorodność na gruntach ornych – WPR 2023-2027

W nowym okresie programowania proponuje się system nowej „zielonej architektury” składający się z wzajemnie uzupełniających się wymogów obowiązkowych oraz dodatkowych (...)

Możliwość dofinansowania do OZE w gospodarstwie

Na rynku widoczny jest wzrost kosztów energii elektrycznej, co powoduje, że fotowoltaika w 2023 roku nadal będzie doskonałym sposobem na (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info