Ekoschematy obszarowe – zmiana wysokości stawek!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło zaktualizowaną wysokość stawek płatności w ramach ekoschematów obszarowych za 2023 rok. Finalnie stawki te (...)

Stawki płatności w ramach ekoschematów obszarowych za 2023 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło wysokość stawek płatności w ramach ekoschematów obszarowych za 2023 rok. Kurs wymiany przyjęty do (...)

Ruszyła pomoc dla rolników będących w 2023 r. producentami kukurydzy!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do dnia 29 lutego 2024 r. przyjmuje wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla producenta rolnego (...)

Szkody powstałe w wyniku suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Producenci rolni, których gospodarstwa rolne ucierpiały z powodu szkód w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem w 2023 roku suszy, gradu, deszczu (...)

Rekompensaty za brak zapłaty za sprzedane produkty rolne

Producenci rolni, którzy nie otrzymali zapłaty za sprzedane produkty rolne podmiotom skupującym, które w 2023 r. stały się niewypłacalne, od (...)

Zmiany w zakresie normy GAEC 8 dotyczące ugorowania

Komisja Europejska opublikowała 13 lutego 2024 r. rozporządzenie umożliwiające odstępstwo od stosowania normy GAEC 8, w zakresie wymogu przeznaczenia 4% (...)

Przypominamy! Od 2024 r. obowiązuje norma GAEC 7: Zmianowanie i dywersyfikacja upraw na gruntach ornych

Reforma Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 zakłada wprowadzenie uzależnienia otrzymywania płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach II filaru (...)

Wyższa kwota zwrotu podatku akcyzowego w 2024 r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 07.12.2023 r. w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji (...)

Konsultacje publiczne w sprawie oceny tzw. dyrektywy azotanowej

Informujemy, iż w dniu 1 grudnia 2023 r. Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne w zakresie oceny dyrektywy Rady z 12 (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info