Obniżone stawki VAT, a powrót „Vatowców” na ryczałt

Wydłużone działanie tarczy antyinflacyjnej do końca 2022 r. oznacza, że w tym okresie jest stosowana zerowa stawka VAT na podstawowe (...)

Zarządzanie gospodarstwem rolnym z uwzględnieniem orientacji rynkowej

Orientacja rynkowa to ukierunkowanie przedsiębiorcy na działania zmierzające do zrozumienia potrzeb odbiorcy i ich zaspokajaniu w sposób lepszy niż czynią (...)

Wpływ informacji rynkowej oraz tendencji kształtowania się cen na podejmowanie decyzji produkcyjnych w gospodarstwie

Działalność gospodarcza w warunkach rynkowych wiąże się z ponoszeniem ryzyka, rozumianego jako niebezpieczeństwo nieosiągnięcia zamierzonych celów. Również w procesie produkcji (...)

Organizacja i planowanie pracy w gospodarstwie z wykorzystaniem innowacji na poziomie gospodarstwa

W ostatnich kilkunastu latach bardzo popularnym, często powtarzanym słowem jest „innowacja”. Jest to pojęcie szerokie, odnoszące się do wszystkich sfer (...)

Podatek rolny i leśny

Wraz z nowym rokiem każde gospodarstwo rolne otrzyma nowy nakaz płatniczy na podatek rolny i leśny w związku z tym (...)

Koniunktura w rolnictwie – wyniki na podstawie prowadzonej ankietyzacji

Od 1994 r. Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej bada tendencje zachodzące w polskim rolnictwie. Są one prezentowane za pomocą (...)

UWARUNKOWANIA PRAWNE PROWADZENIA AGROTURYSTYKI I TURYSTYKI WIEJSKIEJ

Agroturystyka to forma turystyki obejmująca różnego rodzaju usługi świadczone na terenach wiejskich, począwszy od zakwaterowania, poprzez częściowe lub całodniowe wyżywienie, (...)

PROGRAM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2014-2020 Typ operacji: RESTRUKTURYZACJA MAŁYCH GOSPODARSTW

Premia może zostać przyznana rolnikowi, który m.in.:

Modernizacja gospodarstw rolnych - obszar A-D

Poddziałanie 4.1.3 Modernizacja gospodarstw rolnych - obszar A-D „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” finansowanego z (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info