Integrowana produkcja roślin

Wszyscy zainteresowani producenci, którzy będą ubiegali się o certyfikat Integrowanej Produkcji Roślin powinni ten zamiar zgłosić podmiotowi certyfikującemu nie później (...)

Jakość ziarna pszenicy zebranej w 2023 r.

Podobnie jak w ostatnich dwóch latach, doradcy Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale pozyskali od rolników z województwa podkarpackiego próbki (...)

Lista odmian zalecanych dla województwa podkarpackiego na 2024 rok

Posiedzenie Podkarpackiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego odbyło się 24 stycznia 2024 roku w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Podczas (...)

Metody biologiczne stosowane w rolnictwie

Obecnie dużo mówi się w ramach integrowanej ochrony roślin o stosowaniu w rolnictwie metod biologicznej ochrony. Jej głównym celem jest (...)

Kiedy można wyjechać z azotem w pole?

Termin stosowania nawozów zawierających w składzie azot jest kluczowym czynnikiem decydującym zarówno o wysokiej efektywności wykorzystania składników nawozowych przez rośliny, (...)

Bezorkowa uprawa roli

Uprawa bezorkowa zyskuje na popularności wśród średnich i dużych gospodarstw w Polsce. Wśród technologii bez użycia pługa coraz większą sławę zyskuje (...)

Podsumowanie zbioru 65 odmian kukurydzy na polu doświadczalnym PODR

Na polu doświadczalnym PODR 8 listopada 2023 r. odbył się zbiór 65 odmian kukurydzy. Otrzymaliśmy zadowalające plony. Zapraszamy do zapoznania (...)

Przydomowe winnice jako sposób na dodatkowe dochody małych gospodarstw

We wrześniu bieżącego roku pracownicy z Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz kilku właścicieli winnic z południowo-wschodniej Polski odbyli wizytę studyjną w (...)

Badanie gleby z wykorzystaniem innowacyjnej technologii

Kluczem do uzyskania zadowalających plonów jest odpowiedni dobór odmian, stanowisko i ochrona, a także kluczowe jest  prawidłowe nawożenie, które jest (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info