Dobrostan zwierząt - ważne terminy w marcu 2024 r.

Zbliża się termin na dopełnienie ostatnich formalności dla rolników, którzy w 2023 roku ubiegali się o przyznanie płatności w ramach (...)

Ekoschematy obszarowe – zmiana wysokości stawek!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło zaktualizowaną wysokość stawek płatności w ramach ekoschematów obszarowych za 2023 rok. Finalnie stawki te (...)

Integrowana produkcja roślin

Wszyscy zainteresowani producenci, którzy będą ubiegali się o certyfikat Integrowanej Produkcji Roślin powinni ten zamiar zgłosić podmiotowi certyfikującemu nie później (...)

Nowe trendy w branży roślinnej na 2024 rok

Końcem ubiegłego lata ogłoszono nowe style w branży roślinnej na 2024 rok. Mottem przewodnim tegorocznych trendów we florystyce, jak i (...)

Stawki płatności w ramach ekoschematów obszarowych za 2023 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło wysokość stawek płatności w ramach ekoschematów obszarowych za 2023 rok. Kurs wymiany przyjęty do (...)

Ruszyła pomoc dla rolników będących w 2023 r. producentami kukurydzy!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do dnia 29 lutego 2024 r. przyjmuje wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla producenta rolnego (...)

Szkody powstałe w wyniku suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Producenci rolni, których gospodarstwa rolne ucierpiały z powodu szkód w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem w 2023 roku suszy, gradu, deszczu (...)

Peach Fuzz (brzoskwiniowy puch) kolorem roku 2024

Instytut Pantone – światowy autorytet w dziedzinie barw - kolorem bieżącego roku ogłosił kolor „peach fuzz", w tłumaczeniu to „brzoskwiniowy (...)

Rekompensaty za brak zapłaty za sprzedane produkty rolne

Producenci rolni, którzy nie otrzymali zapłaty za sprzedane produkty rolne podmiotom skupującym, które w 2023 r. stały się niewypłacalne, od (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info