Zmiany w zakresie normy GAEC 8 dotyczące ugorowania

Komisja Europejska opublikowała 13 lutego 2024 r. rozporządzenie umożliwiające odstępstwo od stosowania normy GAEC 8, w zakresie wymogu przeznaczenia 4% (...)

Spółdzielnia socjalna jako klucz do społecznej i zawodowej reintegracji

Spółdzielnie socjalne stanowią istotny filar społecznej ekonomii, dążąc do integrowania osób marginalizowanych i wspierania ich reintegracji społecznej i zawodowej. W (...)

Jakość ziarna pszenicy zebranej w 2023 r.

Podobnie jak w ostatnich dwóch latach, doradcy Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale pozyskali od rolników z województwa podkarpackiego próbki (...)

Lista odmian zalecanych dla województwa podkarpackiego na 2024 rok

Posiedzenie Podkarpackiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego odbyło się 24 stycznia 2024 roku w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Podczas (...)

Metody biologiczne stosowane w rolnictwie

Obecnie dużo mówi się w ramach integrowanej ochrony roślin o stosowaniu w rolnictwie metod biologicznej ochrony. Jej głównym celem jest (...)

Walentynkowa hoja

Hoja kerrii to niezwykle romantyczna roślina o sercowatych liściach, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność jako prezent z okazji lutowego (...)

Przypominamy! Od 2024 r. obowiązuje norma GAEC 7: Zmianowanie i dywersyfikacja upraw na gruntach ornych

Reforma Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 zakłada wprowadzenie uzależnienia otrzymywania płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach II filaru (...)

Wyższa kwota zwrotu podatku akcyzowego w 2024 r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 07.12.2023 r. w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji (...)

Kiedy można wyjechać z azotem w pole?

Termin stosowania nawozów zawierających w składzie azot jest kluczowym czynnikiem decydującym zarówno o wysokiej efektywności wykorzystania składników nawozowych przez rośliny, (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info