Obszary chronione w województwie podkarpackim

Obszary o szczególnych walorach przyrodniczych prawnie chronionych zajmują 801,6 tys. ha, co stanowi 44,9% powierzchni województwa.

Żywność tradycyjna i regionalna – wyroby o gwarantowanej jakości

Rośliny ozdobne w aranżacjach ogrodów przydomowych

Rośliny ozdobne wieloletnie to byliny o długim okresie kwitnienia, które przez wiele lat zdobią ogród i nie muszą być wykopywane (...)

Badanie gleby z wykorzystaniem innowacyjnej technologii

Kluczem do uzyskania zadowalających plonów jest odpowiedni dobór odmian, stanowisko i ochrona, a także kluczowe jest  prawidłowe nawożenie, które jest (...)

Bezpieczne grzybobranie - podstawowe zasady i świadomość zagrożeń

W dniach 28-29.09.2023 r. Powiatowy Zespół Doradztwa w Rzeszowie zorganizował dwa szkolenia pt. „Upowszechnianie zasad bezpiecznego pozyskiwania grzybów leśnych". Jedno (...)

„Proziaki" – charakterystyczny przepis podkarpackiej kuchni

Stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2023 r.

Alternatywne kierunki produkcji zwierzęcej - Daniele

Poszukując dodatkowych dochodów w gospodarstwie warto rozważyć alternatywne kierunki produkcji. Jedną z takich „alternatyw” jest chów danieli.

Apiterapia z wykorzystaniem mniej znanych produktów pszczelich

Do produktów pszczelich znanych i stosowanych powszechnie w apiterapii należą produkty zbierane przez pszczoły z materiału roślinnego i częściowo przez nie przetwarzane (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info