reklama lenka 1

„Kilometry dla Lenki” - to akcja wspierająca  zbiórkę pieniędzy dla Lenki Mazur, do której zapraszają pracownicy Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie. Lenka jest wnuczką kierownika PZDR Nidzica - Pana Dariusza Mazura. Dziewczynka objęta jest opieką Fundacji „SiePomaga”, choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Koszt leku to 9,5 mln zł. Dyrekcja Ośrodka wraz z Pracownikami włączyła się  aktywnie w zbiórkę pieniędzy poprzez dobrowolny udział pracowników w akcji „Kilometry dla Lenki”.

Założenia są proste:

W zależności od możliwości pokonujemy wyznaczoną trasę na rowerach, biegiem lub pieszo. Za każdy kilometr wpłacamy 2 złote bezpośrednio na konto www.siepomaga.pl/lenka. Pierwsza odsłona akcji odbyła się 6.08. br. Pracownicy pokonali trasę wzdłuż jeziora Długiego w Olsztynie. Niektórzy parokrotnie a zebrane środki przekazali na konto.

Kolejne wyzwanie zostanie podjęte 25.08. br., o godzinie 17.00. Tym razem szykujemy się na dłuższą trasę w towarzystwie pracowników z zaprzyjaźnionych instytucji rolniczych i mieszkańców Olsztyna. Wierzymy, że Państwo również dołączą w tym samym czasie!

Film promujący akcję: https://www.youtube.com/watch?v=TDGOQXtsdys&t=12s

Relacja TVP3 Olsztyn i Radia Olsztyn: