r13wrd

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego 3 i 4 października odbyła się IV Ogólnopolska Wystawa Królików połączona z I Ogólnopolską Wystawą Królików Młodych. Z każdym rokiem Wystawy te w Boguchwale cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród hodowców, jak i zwiedzających.

W tegorocznym przedsięwzięciu wzięło udział 103 hodowców z województw: podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, podlaskiego, pomorskiego i opolskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas również hodowcy ze Słowacji. Wysoki poziom prezentowanych zwierząt oraz ich precyzyjne przygotowanie sprawiły, że Ogólnopolska Wystawa Królików w Boguchwale przedstawiła wyjątkową pasję hodowców. Osiągnięcia pracy hodowlanej oceniło 15 komisji, w skład których weszli sędziowie z Polski i Słowacji. Nad właściwym przebiegiem oceny królików czuwał główny sędzia Grzegorz Koraczyński, który posiada szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat hodowli królików.

Odwiedzający z podziwem oglądali i komentowali różnorodność ras i odmian barwnych królików. Hodowcy zaprezentowali blisko 1000 sztuk w 59 kategoriach. Wszystkie rasy wzbudzały zainteresowanie zwiedzających, jednak wśród najmłodszych największą sympatię wzbudziły króliki miniaturki i karzełki. Mamy nadzieję, że podczas IV Ogólnopolskiej Wystawy Królików w Boguchwale zaszczepiliśmy pasję w wielu młodych ludziach, których będziemy mieli przyjemność gościć już w kolejnych latach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim hodowcom za wzięcie udziału w Wystawie i do zobaczenia za rok!

Magdalena Pietrucha

PODR Boguchwała

r3qwdasrqwdsar13qwd3rfdwqQFRQwfQFE4FJGO2020 nAB 688 g3RDQEQRF24ewdqwJGO2020 nAB 688 g2rtrqq

Więcej informacji w załączniku poniżej

Załączniki:
Pobierz plik (Podsumowanie Wystawy Królików.pdf)Podsumowanie Wystawy Królików.pdf[ ]523 kB