Informacje różne

Obecnie trwają nabory wniosków o dofinansowanie następujących operacji w ramach PROW, z których mogą wesprzeć swój rozwój gospodarstwa rolne. Poniżej opisuję zasady skorzystania z tych dofinansowań.

  • Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach natura...

 

Czytaj więcej: Rola postępu biologicznego i technologicznego w kształtowaniu produkcji roślinnej. Innowacyjne...

Postęp biologiczny, a przede wszystkim odmianowy, jest głównym źródłem innowacji w produkcji roślinnej. Polega on na doskonaleniu cech genetycznych roślin uprawnych, które w wyniku hodowli stają się bardziej wydajne i lepsze jakościowo od poprzednich.

Zagadnienia...

Czytaj więcej: Polski Bon Turystyczny 

Od 1 sierpnia można aktywować Polski Bon Turystyczny.

Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia, która została utworzona w celu wsparcia finansowego polskich rodzin oraz branży turystycznej w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Jest to dokument elektroniczny uprawniający do...

Czytaj więcej: W podziękowaniu za obfite plony

W polskiej tradycji ludowej w dniu sierpniowego maryjnego święta składa się Matce Boskiej w ofierze płody ziemi: zboża, zioła, kwiaty, warzywa i owoce. Rolnicy w tym dniu dziękują Matce Bożej za zebrane plony oraz proszą o pomyślność również w następnym roku.

W kościele parafialnym w...

Czytaj więcej:  

UWAGA!
W związku ze zmianą zapisu w Krajowym Programie Wsparcia Pszczelarstwa,  od dnia 1 sierpnia 2020 r. obowiązują  zmienione  Warunki udziału w mechanizmie „Wsparcie rynku produktów pszczelich” na lata 2020-2022. Zmiany w warunkach dotyczą wydłużenia...