Informacje różne

Czytaj więcej: Pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników

8 lutego 2021 r. na internetowej platformie aplikacyjnej ARiMR udostępnił współpracującym bankom na 2021 r. limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do kredytów preferencyjnych.

Kredyty na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych (z linii K01, K02, DK01, DK02)...

Obecnie trwają nabory wniosków o dofinansowanie następujących operacji w ramach PROW, z których mogą wesprzeć swój rozwój gospodarstwa rolne. Poniżej opisuję zasady skorzystania z tych dofinansowań.

  • Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach natura...

Czytaj więcej: W podziękowaniu za obfite plony

W polskiej tradycji ludowej w dniu sierpniowego maryjnego święta składa się Matce Boskiej w ofierze płody ziemi: zboża, zioła, kwiaty, warzywa i owoce. Rolnicy w tym dniu dziękują Matce Bożej za zebrane plony oraz proszą o pomyślność również w następnym roku.

W kościele parafialnym w...

 

Czytaj więcej: Rola postępu biologicznego i technologicznego w kształtowaniu produkcji roślinnej. Innowacyjne...

Postęp biologiczny, a przede wszystkim odmianowy, jest głównym źródłem innowacji w produkcji roślinnej. Polega on na doskonaleniu cech genetycznych roślin uprawnych, które w wyniku hodowli stają się bardziej wydajne i lepsze jakościowo od poprzednich.

Zagadnienia...

Czytaj więcej: Polski Bon Turystyczny 

Od 1 sierpnia można aktywować Polski Bon Turystyczny.

Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia, która została utworzona w celu wsparcia finansowego polskich rodzin oraz branży turystycznej w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Jest to dokument elektroniczny uprawniający do...