W dniach 9-10 czerwca br. w Skołoszowie gm. Radymno w powiecie jarosławskim odbyła się kolejna edycja Agro Targów Wschód. Pomimo faktu, że była to dopiera druga odsłona, impreza zyskała spory rozgłos i uznanie oraz ważne miejsce na mapie rolniczych wydarzeń w kraju.

Agro Targi Wschód to nie tylko wystawa maszyn i urządzeń rolniczych. W trakcie Targów zwiedzający mogli zapoznać się zarówno z ofertą producentów maszyn rolniczych ale również nawozów, nasion, i środków ochrony roślin. Dodatkowo odwiedzający mieli do dyspozycji przedstawicieli firm z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem, którzy wszystkim chętnym przedstawiali aktualną ofertę swoich produktów. Atrakcją były pokazy polowe maszyn i urządzeń wszystkich liczących się na rynku producentów.

W roku bieżącym po raz pierwszy w ramach Targów odbyła się giełda używanych maszyn rolniczych i budowlanych, a także ciesząca się ogromnym zainteresowanie zwiedzających wystawa zabytkowych maszyn rolniczych.

Podczas targów odbyły się również seminaria naukowe z zakresu produkcji zbóż i buraków cukrowych, istoty i znaczenia promocji dla rolników oraz rolnictwa ekologicznego przygotowane przez ekspertów z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB w Puławach.

Doskonałe położenie i połączenie komunikacyjne terenów wystawowych, bezpośrednio przy węźle Przemyśl autostrady A4 sprawiło, że prócz blisko 100 wystawców z kraju i zagranicy, Targi odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających.

Organizatorem Targów jest rolnik Stanisław Sawa, pełniący jednocześnie funkcję Dyrektora Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Targi Wschód w Skołoszowie. Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale reprezentował p. Janusz Kilar zastępca dyrektora.

 

Jacek Golba
PDRB Boguchwała

Foto - Archiwum Biura Wystawy Sawa Expo 

2122176289811822