14 czerwca br. w Warszawie odbyła się 25 Jubileuszowa gala konkursu AgroLiga. W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką gościli najlepszych rolników oraz wyróżniające się firmy z branży rolno-spożywczej – finalistów konkursu. Prezydent wręczył zwycięzcom AgroLigi 2017 pamiątkowe puchary i dyplomy, podkreślając jednocześnie jak ważna jest ochrona rodzimego rolnictwa i promocja rolników oraz firm potrafiących konkurować na krajowym i europejskim rynku.

Laureatem AgroLiga 2017 w Kategorii Firmy zostało Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego "Taurus" sp. z o.o. w Pilznie, uzyskując tytuł Mistrz Krajowy AgroLigi 2017. Stanisławowi Jaroszowi, prezesowi i właścicielowi Przedsiębiorstwa Przemysłu Mięsnego „Taurus", gratulował również Robert Pieszczoch dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale - dziękując za promocję podkarpackiego rolnictwa, wręczył laureatowi pamiątkowy grawerton.

Podkarpacki „Taurus” specjalizuje się w produkcji wyrobów tradycyjnych z zastosowaniem tradycyjnych technologii opartych na recepturach zaczerpniętych z tradycji okolic Pilzna. 15 produktów firmy zostało wpisanych na Krajową Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W lutym 2009 roku firma uzyskała certyfikat przetwórstwa ekologicznego artykułów rolno – spożywczych.

Firma posiada prestiżowe nagrody i wyróżnienia jmin.: Godło teraz Polska dla 11 asortymentów wędlin i linii wyrobów garmażeryjnych, oznaczenie 4 produktów znakiem PDŻ    ( Poznaj Dobrą Żywność ), Perły dla 5 asortymentów w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo i Certyfikat „Jakość Tradycja” Polskiej Izby Produktu Regionalnego.

Konkurs, którego celem jest promocja polskiego rolnictwa, organizowany jest dwuetapowo, na szczeblu wojewódzkim przez ODR-y, zaś na szczeblu krajowym przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Honorowy Patronat nad konkursem sprawują: Prezydent RP, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Najwybitniejszym laureatom konkursu oraz dyrektorom Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego, wręczono pamiątkowe Medale 25-lecia AgroLigi.

 

Jacek Golba
PDRB Boguchwała

received 1758192027593356 

IMG 7417IMG 7419IMG 7424IMG 7441IMG 7456IMG 7491IMG 7497IMG 7522