W malowniczej scenerii bieszczadzkich Lutowisk, tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca odbyła się kolejna XVII edycja Powojennych Targów Końskich. Impreza, na która ściągają tłumy turystów nawiązuje do czasów, pierwszej Rzeczpospolitej, gdy Lutowiska leżąc na skrzyżowaniu najważniejszych szlaków komunikacyjnych i handlowych przeżywały swój rozkwit.

Tegoroczna edycja z racji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości miała szczególną, atrakcyjną dla publiczności oprawę. Głównym punktem uroczystości była efektowna parada stu koni, które przejechały główną ulicą Lutowisk.

Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy i zróżnicowany program, skierowany nie tylko do miłośników koni. W trakcie występów artystycznych lokalnych wykonawców, zespołów i kapel ludowych, można było degustować wyśmienite potrawy regionalne, a przy tym wziąć udział w targach rękodzieła i rzemiosła artystycznego, czy pokazach kowalstwa tradycyjnego.

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego reprezentował dyrektor Robert Pieszczoch oraz pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego z Ustrzyk Dolnych.

Jacek Golba
PDRB Boguchwała

Foto - Jacek Bis

BIS 3391BIS 3414BIS 3457BIS 3494BIS 3520BIS 3563BIS 3913BIS 3906 1BIS 4054BIS 3658BIS 3823