PODBR
PODBR
PODBR

Aktualności

Zmiany w interwencjach prośrodowiskowych w ramach WPR 2023-2027

W ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 można skorzystać z dodatkowych, dobrowolnych dla rolników, wieloletnich zobowiązań (...)

Wydarzenia

18.04.2024
„Majówka pod Jaworem” - zapraszamy do udziału

„Majówka pod Jaworem” - zapraszamy do udziału

Centrum Kulturalne w Przemyślu wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Jawornik Polski, Stowarzyszeniem Tradycji i Kultury Wiejskiej „Jawornik” oraz Gminnym (...)

Ekoschemat Dobrostan zwierząt – korzyści dla rolników należących do Systemu QMP

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego jako administrator systemu QUALITY MEAT PROGRAM (QMP) informuje, iż od 12 marca br. zgodnie z (...)

XVI edycja Podkarpackich Laurów Mlecznych

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale 10 kwietnia 2024 r. odbyła się XVI edycja Podkarpackich Laurów Mlecznych. Podczas uroczystości (...)

II Mistrzostwa Polski Południowo-Wschodniej Drobiu Ozdobnego

Trudno odpowiedzieć na pytanie co było pierwsze - jajo, czy kura? Na pewno wszystko zaczyna się od pasji. W Podkarpackim Ośrodku (...)

Konkursy

12.04.2024
Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów

Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów"

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór do konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów" dla najlepszych organizacji działających na (...)

Sadownictwo

10.04.2024
Zapraszamy na bezpłatny pokaz cięcia dawnych odmian drzew owocowych

Zapraszamy na bezpłatny pokaz cięcia dawnych odmian drzew owocowych

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale wraz z Arboretum i Zakładem Fizjografii w Bolestraszycach zapraszają wszystkich pasjonatów i właścicieli sadów (...)

pszczoły

10.04.2024
Ankieta o zimowych stratach rodzin pszczelich 2023/2024

Ankieta o zimowych stratach rodzin pszczelich 2023/2024

Pszczoły odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie, zapewniając zapylanie wielu roślin, w tym roślin uprawnych. W ostatnich latach obserwuje się (...)

Przyszła wiosna... czas zadbać o formę na lato!

Kalendarzowa wiosna zaczęła się 21 marca, ale nie oznacza to natychmiastowej poprawy warunków pogodowych. Pomimo tego, że marzec nie zawsze (...)

Najnowszy numer miesięcznika już w sprzedaży!

Gotowi na dawkę świeżych informacji rolniczych? Zaglądnijcie do najnowszego wydania „Podkarpackich Wiadomości Rolniczych"!

Przygotowania do XXV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale 3 kwietnia odbyło się spotkanie związków hodowców zwierząt oraz instytucji okołobranżowych. Głównym tematem (...)

Pożyteczne dżdżownice

Na polu doświadczalnym Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale przy udziale jednostki Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska, Zakładu (...)

Ekologia

29.03.2024
Zasady przeciwdziałania i adaptacji do zmian klimatu na poziomie gospodarstwa

Zasady przeciwdziałania i adaptacji do zmian klimatu na poziomie gospodarstwa

Rolnictwo wpływa na klimat, a zmiany klimatu mają wpływ na rolnictwo. Rodzaj prowadzonej działalności – uprawa dominująca, w bardzo dużej (...)

Ekologia

29.03.2024
Działania prośrodowiskowe w Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej

Działania prośrodowiskowe w Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej

Ze względu na wpływ rolnictwa na środowisko naturalne w Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 przewidziano specjalne wsparcie (...)

Ekologia

28.03.2024
Szkolimy z OZE

Szkolimy z OZE

Na Polu doświadczalnym PODR w Boguchwale 6, 7 i 11 marca w pracowni demonstracyjnej OZE odbyły się szkolenia w zakresie (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info