PODBR
PODBR
PODBR

Aktualności

Integrowana produkcja roślin

Wszyscy zainteresowani producenci, którzy będą ubiegali się o certyfikat Integrowanej Produkcji Roślin powinni ten zamiar zgłosić podmiotowi certyfikującemu nie później (...)

Nowe trendy w branży roślinnej na 2024 rok

Końcem ubiegłego lata ogłoszono nowe style w branży roślinnej na 2024 rok. Mottem przewodnim tegorocznych trendów we florystyce, jak i (...)

Ekonomika

23.02.2024
Stawki płatności w ramach ekoschematów obszarowych za 2023 r.

Stawki płatności w ramach ekoschematów obszarowych za 2023 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło wysokość stawek płatności w ramach ekoschematów obszarowych za 2023 rok. Kurs wymiany przyjęty do (...)

Infolinia dla producentów rolnych

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie działa specjalna infolinia dla producentów rolnych, dotycząca nieprawidłowości w zakresie przepływu artykułów rolno-spożywczych z (...)

Peach Fuzz (brzoskwiniowy puch) kolorem roku 2024

Instytut Pantone – światowy autorytet w dziedzinie barw - kolorem bieżącego roku ogłosił kolor „peach fuzz", w tłumaczeniu to „brzoskwiniowy (...)

Ekonomika

19.02.2024
Rekompensaty za brak zapłaty za sprzedane produkty rolne

Rekompensaty za brak zapłaty za sprzedane produkty rolne

Producenci rolni, którzy nie otrzymali zapłaty za sprzedane produkty rolne podmiotom skupującym, które w 2023 r. stały się niewypłacalne, od (...)

Konkursy

19.02.2024
Konkurs plastyczny dla dzieci rozpoczęty!

Konkurs plastyczny dla dzieci rozpoczęty!

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie (...)

Konkursy

19.02.2024
Konkurs dla dzieci na rymowankę!

Konkurs dla dzieci na rymowankę!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie (...)

Zmiany w zakresie normy GAEC 8 dotyczące ugorowania

Komisja Europejska opublikowała 13 lutego 2024 r. rozporządzenie umożliwiające odstępstwo od stosowania normy GAEC 8, w zakresie wymogu przeznaczenia 4% (...)

Spółdzielnia socjalna jako klucz do społecznej i zawodowej reintegracji

Spółdzielnie socjalne stanowią istotny filar społecznej ekonomii, dążąc do integrowania osób marginalizowanych i wspierania ich reintegracji społecznej i zawodowej. W (...)

Konkursy

13.02.2024
Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2024 rozpoczęty!

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2024 rozpoczęty!

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim mogą wziąć zarówno duże, jak (...)

Wydarzenia

10.02.2024
Walentynkowy Podkarpacki Bazarek już trwa!

Walentynkowy Podkarpacki Bazarek już trwa!

Zapraszamy Was serdecznie na niezwykłe wydarzenie! Odkryjcie niezliczone możliwości podarunków dla swojej drugiej połówki i sprawcie, że tegoroczne Walentynki będą (...)

Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa na lata 2021-2027

Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa będzie wspierał cele wspólnej polityki rybołówstwa (WPRyb), polityki morskiej UE oraz międzynarodowych zobowiązań UE w (...)

zboża

09.02.2024
Jakość ziarna pszenicy zebranej w 2023 r.

Jakość ziarna pszenicy zebranej w 2023 r.

Podobnie jak w ostatnich dwóch latach, doradcy Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale pozyskali od rolników z województwa podkarpackiego próbki (...)

Zmiana w dopłatach do silosów - wydłużenie terminu

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi do 31 października 2024 r. wydłużyło termin na realizacje przedsięwzięcia i złożenie wniosku o płatność (...)

Lista odmian zalecanych dla województwa podkarpackiego na 2024 rok

Posiedzenie Podkarpackiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego odbyło się 24 stycznia 2024 roku w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Podczas (...)

Projekty

02.02.2024
Demonstracje z zakresu produkcji i wykorzystania krajowych źródeł białka roślinnego na cele paszowe

Demonstracje z zakresu produkcji i wykorzystania krajowych źródeł białka roślinnego na cele paszowe

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale jest partnerem projektu realizowanego w ramach podziałania 1.2. „Wsparcie dla projektów demonstracyjnych i działań (...)

Metody biologiczne stosowane w rolnictwie

Obecnie dużo mówi się w ramach integrowanej ochrony roślin o stosowaniu w rolnictwie metod biologicznej ochrony. Jej głównym celem jest (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info