Podprzemyskie gospodarstwo ekologiczne najlepszym na Podkarpaciu

W lipcu 2023 r. komisja konkursowa powołana przez Dyrektora PODR w Boguchwale, w której skład wchodzili przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiej (...)

Od dziecka w zgodzie z naturą

W Woli Roźwienickiej państwo Pelcowie prowadzą przeszło 36-hektarowe gospodarstwo, które w konkursie na „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie podkarpackim” zajęło (...)

Gospodarstwo ekologiczne - zasady przestawiania i prowadzenia, niezbędna dokumentacja

Rolnictwo ekologiczne to najbardziej prośrodowiskowa metoda produkcji rolnej. Obecnie jest trendem światowym, co wyraźnie zaznaczyła Komisja Europejska zarówno w strategii (...)

I Ogólnopolska Debata „Nasza Ziemia, Nasza Wspólna Przyszłość”

W dniu 5 grudnia br. w budynku szkoły WSIiZ w Kielnarowej, odbyła się szczególna dla działu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony (...)

Obszary chronione w województwie podkarpackim

Obszary o szczególnych walorach przyrodniczych prawnie chronionych zajmują 801,6 tys. ha, co stanowi 44,9% powierzchni województwa.

Odpady w gospodarstwie rolnym

Rolnictwo, podobnie jak każdy dział gospodarki korzystający z zasobów naturalnych środowiska, wpływa na nie zarówno w sposób pozytywny i negatywny.

„Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie podkarpackim” - przegląd gospodarstw (fotorelacja)

Wyzwania rolno-środowiskowo-klimatyczne w rolnictwie - szkolenie w PODR

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego rozpoczęło się bezpłatne, trzydniowe szkolenie dla doradców rolniczych.

Pracownia demonstracyjna Odnawialnych Źródeł Energii w Boguchwale

Podczas IV Dnia Pola odbyło się uroczyste otwarcie pracowni demonstracyjnej Odnawialnych Źródeł Energii, zrealizowanej w ramach zadania „Wykorzystanie Odnawialnych Źródeł (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info