Uprawa czarnego bzu

Rynek zbytu dla produktów z bzu czarnego powoli się kształtuje, więc jego uprawa może stać się dodatkowym źródłem dochodu dla (...)

Wykorzystanie czarnego bzu

Bez czarny (inaczej nazywany dzikim bzem lub dzikim bzem czarnym), występuje w naszym kraju w środowisku naturalnym. Tworzy zarośla na (...)

Wewnętrzne zbrunatnienie liści główek kapusty pekińskiej

To choroba fizjologiczna (tzw. tipburn) rozwijająca się w okresie wegetacji, której objawy widoczne są dopiero po przekrojeniu główki kapusty. Dotyczy (...)

Wapnowanie gleby kluczem do zdrowych płodów rolnych

Gleba jest niezwykle ważnym zasobem dla rolników i ogrodników, stanowiąc podstawę dla wzrostu zdrowych roślin i obfitych plonów. Jednak nie (...)

Posiedzenie Podkarpackiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego

Ustalanie doboru odmian do doświadczeń PDO realizowanych na terenie województwa to jedno z podstawowych zadań realizowanych przez Wojewódzkie Zespoły PDO. (...)

Inwestycje leśne i zadrzewieniowe - nabór wniosków do 31 lipca

Do 31 lipca 2023 roku trwają nabory wniosków w ramach czterech interwencji dotyczących inwestycji leśnych lub zadrzewieniowych. Są one finansowane (...)

Różeniec górski – złoty korzeń

Stres, zmęczenie, narastające tempo życia stały się naszą codziennością. I chociaż zdajemy sobie sprawę, jak bardzo destrukcyjny wpływ mają na (...)

Bioróżnorodność i ochrona roślin na podkarpackich polach

Rzepak kwitnie – zastosuj oprysk

Występowanie chorób powodowanych przez grzyby na plantacjach rzepaku w okresie jego kwitnienia może przyczynić się do bardzo dużych strat plonu (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info