Golteria w świątecznej odsłonie

Czerwień i zieleń to klasyczne kolory świąt Bożego Narodzenia.

Ubój zwierząt na własny użytek

Dużymi krokami zbliżają się Świata Bożego Narodzenia pachnące wiejska kiełbasą i domowymi wyrobami. Te produkty poszłyby już dawno w (...)

Pszczoły dawniej i dziś

Zbliżające się święta to idealny czas na przeczytanie kilku słów o wierzeniach na temat pszczół. Zwyczaje i przesądy z nimi (...)

Wyniki badań koniunktury w rolnictwie w 2023 r.

Badania koniunktury w rolnictwie prowadzone są przez Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie od 1992 roku. Odbywają się (...)

Historia dawnej szyszki weselnej

W tradycji ludowej istnieje wiele zwyczajów weselnych. Niektóre z nich zanikają, inne zmieniają formę lub powracają do pierwotnego wyglądu. Ważnym (...)

Podsumowanie zbioru 65 odmian kukurydzy na polu doświadczalnym PODR

Na polu doświadczalnym PODR 8 listopada 2023 r. odbył się zbiór 65 odmian kukurydzy. Otrzymaliśmy zadowalające plony. Zapraszamy do zapoznania (...)

Elektroniczny krok do dofinansowania z PS WPR 2023-2027

Już od 20 listopada tego roku do 18 stycznia 2024 r., pszczelarze, organizacje zrzeszające pszczelarzy, ośrodki doradztwa rolniczego i jednostki (...)

Sztuka pszczelarstwa

Zimowla rodzin pszczelich i sposób przygotowania pszczół do tego okresu to najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze zadanie dla pszczelarza.

Przydomowe winnice jako sposób na dodatkowe dochody małych gospodarstw

We wrześniu bieżącego roku pracownicy z Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz kilku właścicieli winnic z południowo-wschodniej Polski odbyli wizytę studyjną w (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info